Tzero MKIII is REL’s most compact entry-level subwoofer featuring a 100-watt Class D amplifier and 6.5-inch aluminum driver with acoustic suspension design, delivering surprising bass depth for small rooms with an emphasis on musicality and discretion.
| Characteristic | Specification |
|---|---|
| Description | Closed box, down-firing driver |
| Active Driver Size & Material | 6.5 in. (165mm) long-throw, aluminum cone, steel chassis |
| Passive Radiator Size & Material | N/A |
| Low Frequency Extension | -6dB at 37 Hz |
| Power Output | 100 watts RMS |
| Amplifier Type | Class D |
| Input Connectors | High Level Neutrik Speakon, Low Level RCA, LFE RCA |
| Output Connectors | N/A |
| Wireless Capability | HT-Air MKII (sold separately) |
| Protection System | Fully electronic set safe, DC fault, output short |
| Mains Input Voltage | 100-240V |
| Supplied Accessories | Mains lead, 10m Neutrik Speakon cable, grille, user manual |























Atsauksmes
Šobrīd nav nevienas atsauksmes